Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Isadora

2 posters
YazarMesaj
Isadora D'alora
Ravenclaw
Isadora D'alora

Galleon : 9

Isadora Empty
MesajKonu: Isadora   Isadora Icon_minitimePerş. Ağus. 20, 2009 12:35 am

Karakterin;
Adı: Isadora D'alora
Geçmişi:
Cehennem kadar sıcak bir günde -27 haziran-, Japonya, Wakkanal da doğdum. Japonya'da bu kadar sıcak yoktur, ama Tanrı'nın oyunu işte. Annem balerin, babamsa balet. İkisi için Japonya'nın en ünlü balecilerinden diyebilirim. Küçükken onları izlemeye bayılırdım. Muhteşem bir uyumla dans ederler, müziğin hakkını verirlerdi. Öyle sevgi doluydular ki, büyükbabamın ölümüne kadar. Ah, o adam gerçek bir dahiydi. Bana hep ''sen farklı olacaksın'' derdi. Ve haklı da çıktı. Onun ölümü bütün ailemizi şoka uğratmış, derinden sarsmıştı. Yedi yaşımdaydım. Ailem o sırada evlatlık olarak bir kız çocuğu almak için uğraşıyordu. Büyükbabamın öldüğü gün, adı Carmelita olan bu kız evimize geldi. Ancak onun hiç bir zaman aradığı sevgiyi, bizim evimizde bulamayacağını biliyordum. Ve benden 4 yaş büyük abim Tristan.. Ölüm onu daha çok sarsmıştı. Bir gece, Carmelita ile ben, aynı odada yatarken, Tristan geldi. Yatağıma girip, bana sarıldığında içimi merhamet ve abi sevgisi kaplamıştı. Beni her zaman çok severdi ama bu sevginin hastalıklı olduğunu o yıla kadar ne ailem ne de ben fark edebilmiştik. Gittikçe benimle aynı yatağa yatması sıklaşmaya başladı. Yine öyle gecelerden birinde elini kalçalarımda hissettim. Ne yapıyor bu, diye düşünürken, kulağıma fısıldadığı sözcükler hayatımı tam anlamıyla zindana çevirdi, ''beni çıldırtıyorsun.'' Onu tekmeleyerek, yataktan attığımı hatırlıyorum. Carmelita çığlık atmaya başlamıştı. Tristan ise hızla kaçmıştı.
Onu annemlere söyleyemedim. Zaten annem babasının ölümünden sonra kendini içkiye vermişti. Babamı ise uzun zamandır görmüyordum. Bu sırrı sadece Carmelita biliyordu. O bana Tanrı'nın bir hediyesiydi, bunu biliyorum. Bu olaydan sonra Tristan odamıza gelmedi ama beni yalnız bulduğunda sıkıştırıyor, öpmeye çalışıyordu. Ve en kötüsü benim de ona karşılık vermemi bekliyordu. Nasıl bir iğrençlikti bu? O yıl Hogwarts'a başlamamız harika birşeydi. Biz mugglelar sihre inanmazken, Londra'dan Carmelita ile bana mektup geliyor, okula davet ediliyorduk. Nasıl sevindiğimi size anlatamam. Anneme söylediğimizde hiç karşı koymadı ve bizi Londra'ya gönderdi. Tristan'dan ve o hasta aileden kurtulmuştum. Orada bizi annemin bir arkadaşı karşıladı ve söylenen adrese bıraktı. Burası bataklıktan başka bir yer değildi. Sonra bir adam gelip bizi aldı ama şu an onun yüzünü hatırlayamıyorum, adını da. Ondan sonra Carmelita ile yaşadıklarımız tek kelime ile mucize olmalıydı. Mucize kurtuluş. Biz birer cadıydık. O psikolojide, bunun nasıl bir şey olduğunu, asla bilemezsiniz, yaşamanız gerekir. Yaz tatillerinde, ayaklarımız eve geri geri gidiyordu. Dördüncü sınıfın yaz tatilinde eve gitmek yerine Londra'ya kaçtık. O günden beri ailemi görmedim ve görmeye de hiç niyetim yok.

RP Puanı: 100.

x Uzun bir seyahate çıktığınızda, sizce size en gerekli olan büyü hangisidir?
Savunma büyüleridir.

x Girdiğiniz bina, aileniz ve arkadaşlarınız tarafından eleştirildi. Bu eleştiriler nasıl olur? Eleştiriler karşısında tepkiniz ne olur?
Zekâmı kullanıp, onlara, binamın tam bana göre olduğunu benim orada mutlu olduğumu anlatırım. Ben mutluysam ve eğer onlar beni gerçekten seviyorsa bir sorun olmaz.

x Karanlıktasınız ve bulunduğunuz yeri tam olarak bilmiyorsunuz. Elinizde sadece bir mum var ve yanınızdaki arkadaşınızın çığlıklarını duyuyorsunuz. Ne yapardınız?
Önce arkadaşımı bulur, onu sakinleştirirdim. Sonra aklımı kullanmaya, düşünmeye başlardım. Elbette bir çözüm yolur bulurdum.

x Sizce Hogwarts'ta en önemli ders hangisi? Neden?
Karanlık Sanatlar tabiiki. Nedeni açık değil mi?

x Asla öğrenemeyeceğini düşündüğün büyü hangisi? Açıklar mısın?
Üç lanet haricinde öğrenemeyeceğim büyü olmadığını düşünüyorum. Üç laneti de belki ileride öğrenebilirim.

Chrysanthe Schalewski
Astronomi Profesörü
Chrysanthe Schalewski

Galleon : 36
Savaş Tarafı : Tarafsız

Isadora Empty
MesajKonu: Geri: Isadora   Isadora Icon_minitimePerş. Ağus. 20, 2009 1:04 am

Ravenclaw

Isadora
1 sayfadaki 1 sayfası